Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 
 
Dom Dziecka im. Ks. Zygmunta Gorazdowskiego Krośnie
38-400 Krosno
ul. Grodzka 2
tel. 013 432 00 39
013 420 24 41

Bank Pekao S.A. I O.Krosno
44 1240 2311 1111 0000 3881 0725
e-mail:
domdzieckakrosno@poczta.onet.pl
gorazdowski@poczta.onet.pl
 
 
 
Dom Dziecka
 
Dom Dziecka im. Księdza Zygmunta Gorazdowskiego w Krośnie prowadzony nieprzerwanie od 1899 roku, mieści się w jednopiętrowym zabytkowym budynku usytuowanym w centrum miasta. Dom posiada do dyspozycji 30 miejsc dla wychowanków. Dzieci mieszkają w 2, 3, 4-osobowych pokojach, mają do dyspozycji świetlice wypoczynkowe z aneksami kuchennymi, pokoje do nauki, a także kawiarenkę, jadalnię, kącik sportowy, salę teatralną, plac zabaw oraz boisko sportowe. W centralnym miejscu na piętrze znajduje się kaplica, w której w szczególny sposób czczone są relikwie świętego ks. Zygmunta Gorazdowskiego Założyciela Zgromadzenia i Fundatora krośnieńskiej placówki.

zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć »»

Dom Dziecka jest placówką katolicką, realizującą program wychowawczy oparty o zasady chrześcijańskie. Przeznaczony jest dla dzieci w normie intelektualnej w wieku od 5 roku życia do usamodzielnienia się. Celem naszej pracy jest wszechstronne wychowanie i tworzenie właściwych dla prawidłowego rozwoju wychowanków, warunków opiekuńczo-wychowawczych, religijnych, zdrowotnych i materialnych. Ukierunkowujemy ich postępowanie na działanie moralnie dobre, poprzez ukazywanie atrakcyjnych moralnie wzorców osobowych. Staramy się zapewnić poczucie bezpieczeństwa i zaspokajać inne najważniejsze potrzeby psychiczne dzieci, z równoczesnym uszanowaniem ich godności, osobowości i odrębności.
W naszym Domu przebywają dzieci, których większość rodziców z różnych powodów nie wypełnia swoich obowiązków opiekuńczych i wychowawczych. Staramy się, by wszystkie formy wychowania podejmowane w placówce, przepojone były atmosferą rodzinnego ciepła, miłości i bezpieczeństwa, by w miarę zbliżyć je do warunków najbardziej sprzyjających prawidłowemu rozwojowi dziecka. Dzieci zdobywają tu również fachową wiedzę i przygotowują się do samodzielnego, dorosłego życia.
Siostry podejmując trud pracy opiekuńczo-wychowawczej posiadają świadomość udziału w misji zleconej im przez świętego Założyciela. Odczytując znaki czasu, próbują znaleźć właściwe drogi do tego najważniejszego celu, jakim jest wychowanie powierzonych im dzieci. Przynajmniej jedno udane, wygrane, szczęśliwe życie świadczy, że warto podejmować trud, że dzieło Założyciela trwa.
 
 
Aktualności | Nasza Prowincja | Apostolstwo | Pójdź za Mną | Grupy Św. Józefa | DDPP | Zgromadzenie | Adresy domów | Księga gości | Kontakt
© Zgromadzenie Sióstr Świętego Józefa, CSSJ. Prowincja Tarnowska św. Józefa - Opiekuna Kościoła świętego.