Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

«« powrót

Idźmy do Józefa!

21 marca 2023

Z tej okazji 18 marca Panie pracujące w Przedszkolu Niepublicznym pw. Św. Rodziny w Zakliczynie wraz z dziećmi przygotowały piękne przedstawienie połączone z życzeniami dla sióstr, na które zaprosiły również  Przełożoną generalną Zgromadzenia Matke Wandę Matysik oraz Przełożoną prowincjalną s.M.Antonię Piekarz. Przedszkolaki zainscenizowały krótką historię z życia św. Józefa, Maryi i Jezusa. Mali artyści wcielili się między innymi w rolę Joachima, Anny, Józefa, Maryi, Jezusa, Aniołów, pasterzy z Betlejem, trzech Króli ze Wschodu… Po przedstawieniu zaproszeni Goście przyjęli od dzieci i pracowników przedszkola życzenia i upominki.

W Tarnowie również przedszkolaki wraz z Pracownikami złożyły Wspólnocie Sióstr Domu prowincjalnego serdeczne życzenia z okazji Uroczystości Patrona Zgromadzenia.

We wszystkich dziełach prowadzonych przez Zgromadzenie Podopieczni pamiętają o Siostrach w modlitwie i życzliwości poczynając od najmłodszych w przedszkolach aż po najstarszych w Domu Pogodnej Jesieni w Tuchowie. Tam Mieszkańcy Domu Pogodnej Jesieni, Pracownicy Domu oraz Przedszkola Niepublicznego Sióstr Świętego Józefa w Tuchowie zebrali się  20-stego marca ( z racji przeniesionej na ten dzień Uroczystości Św. Józefa) w domowej kaplicy jednocząc się na wspólnej modlitwie za Siostry, której przewodniczył kapelan Domu ojciec Piotr Kurcius. Po Mszy Św. tradycyjnie delegacja Mieszkańców oraz Pracowników Domu Pogodnej Jesieni i Przedszkola złożyła na ręce przełożonej Wspólnoty Tuchowskiej – s. M. Alfonsy Grybel serdeczne życzenia, zapewniając o modlitwie za całe Zgromadzenie, życząc nowych powołań oraz niegasnącego entuzjazmu na drodze zakonnego życia.

Wszystkich, z którymi współpracują i wśród których posługują Siostry Józefitki, którzy składają im w tych dniach wyrazy życzliwości i wdzięczności, Siostry otaczają serdeczną modlitwą!

Święty Józefie prowadź nas po drogach życia i czuwaj nad wszystkimi powierzającymi się Twemu przemożnemu wstawiennictwu!

 
Aktualności | Nasza Prowincja | Apostolstwo | Pójdź za Mną | Grupy Św. Józefa | DDPP | Zgromadzenie | Adresydomów | Księga gości | Kontakt
© Zgromadzenie Sióstr Świętego Józefa, CSSJ. Prowincja Tarnowska św. Józefa - Opiekuna Kościoła świętego.