Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

«« powrót

Wezwani do świadectwa wiary w duchu Nowej Ewangelizacji - wizytacja kanoniczna

29 maja 2013

29 maja rozpoczęła się wizytacja kanoniczna wspólnoty sióstr domu prowincjalnego w Tranowie. Wizytację przeprowadziła Przełożona generalna Zgromadzenia Sióstr św. Józefa, Matka Leticja Niemczura. Oficjalne rozpoczęcie miało miejsce po nabożeństwie majowym. Po przywołaniu Ducha Ożywiciela i powierzeniu tego czasu Bogu przez pośrednictwo Świętych Patronów Zgromadzenia, siostry mogły uczciły relikwie Ojca Założyciela - św. Zygmunta Gorazdowskiego. W czasie kolacji s. Przełożona Inga przywitała Matkę Leticję, życząc światła Ducha Świętego i zapewniła o pragnieniu otwarcia sióstr na głos Pana, tak by pogłębić gorliwość zakonną i umocnić wieź wspólnotową (K § 6, p.277).

Matka przekazała informacje z życia Zgromadzenia, szczególnie z Bangui w Republice Centralnej Afryki, gdzie toczy się wojna domowa. Tam trzy józefitki s. M. Damiana, s. M. Merveille oraz s. M. Ambroisine podjęły posługę w Centrum dla Niepełnosprawnych. Obok pracy zawodowej Siostry włączyły się w działalność duszpasterską w parafii św. Jakuba: wystrojem kościoła, bielizną ołtarzową, a także animacją grup dzieci i młodzieży.

W kolejnych dniach odbyły się spotkania indywidualne z siostrami i wspólnotowe na temat: Wezwani do świadectwa wiary w duchu Nowej Ewangelizacji. Na podstawie Listu św. Pawła do Efezjan Matka podjęła refleksję nad zbawczym planem Boga, który wybrał każdą z sióstr z miłości, aby były święte, nieskalane, aby poprzez piękne życie niebo z ziemią mogło się zjednoczyć, aby siostry żyły na chwałę Pana. Aby tak było potrzeba troski o nową mentalność i styl życia według Ewangelii.

Matka zachęcała siostry do pogłębiania i ożywiania wiary by była stała, mocna, właściwa męczennikom; do wiary na wzór św. Józefa, który budował swą świętość na głębokiej, stałej i odważnej wierze (K § 2, p.13).

jm

 
Aktualności | Nasza Prowincja | Apostolstwo | Pójdź za Mną | Grupy Św. Józefa | DDPP | Zgromadzenie | Adresydomów | Księga gości | Kontakt
© Zgromadzenie Sióstr Świętego Józefa, CSSJ. Prowincja Tarnowska św. Józefa - Opiekuna Kościoła świętego.