Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

«« powrót

Obóz stypendystów FDNT ,, Trwajcie we mnie”

12 lipca 2023

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” została powołana przez Konferencję Episkopatu Polski w 2000 roku jako wyraz wdzięczności dla Ojca Świętego Jana Pawła II za Jego niestrudzoną posługę duchową na rzecz Kościoła i Ojczyzny. W ciągu dwudziestu dwóch lat swojej działalności Fundacja objęła opieką kilka tysięcy młodych ludzi z całej Polski zgodnie z wezwaniem Ojca Świętego do „nowej wyobraźni miłosierdzia”. Około 2000 stypendystów niemalże z każdego zakątka Polski tworzy niezwykły pomnik, budowany przez Polaków wdzięcznych św. Janowi Pawłowi II.

Podczas intensywnego tygodnia Stypendyści FDNT brali udział w licznych wydarzeniach, warsztatach, konferencjach i spotkaniach integracyjnych, które stworzyły inspirujące środowisko do formacji duchowej, a także rozwijania wspólnoty Fundacji. Studentom towarzyszyli kapłani i siostry zakonne z różnych zgromadzeń. Udział w obozie wzięła s. M. Joela Cisek i s. M. Brygida Zioło jako wolontariuszki kadry. Przez cały tydzień studenci mogli brać udział w konferencjach, forum o Janie Pawle II, pracach w grupach, wypoczywać, zwiedzać i zachwycać się pięknem zachodniej Polski. Rozpoczęciem obozu było spotkanie uczestników w parafii pw. Ducha Świętego, gdzie odbyła się uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem biskupa Tadeusza Lityńskiego.

Ważnym wydarzeniem było udanie się do Świebodzina, gdzie uczestnicy zobaczyli figurę Chrystusa Króla, a następnie do Rokitna, gdzie wspólnie przeżywali Dzień Skupienia. Podczas tego dnia uczestnicy mieli okazję wziąć udział w konferencjach, pracować w grupach, wspólnie się modlić oraz cieszyć się wieczorem chwały.

Niedzielę 9 lipca stypendyści spędzili w kilkunastu parafiach w Zielonej Górze, gdzie wzięli udział w Mszach Świętych, służąc na nich, a także głosząc swoje świadectwa, a następnie skorzystali z gościnności parafian, którzy przyjęli ich na obiad. Dzień został zwieńczony znakomitym koncertem Chóru i Orkiestry Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” pod przewodnictwem Agnieszki Kowalik, absolwentki Fundacji.

10 lipca w poniedziałek studenci ponownie wyjechali z Zielonej Góry. Uczestnicy mieli możliwość wyboru jednej z trzech tras wycieczkowych. Grupa pierwsza odwiedziła Lubiewice, gdzie czas mijał na integracji, wyprawach kajakami, wypoczynku na plaży i smażeniu kiełbasek nad ogniskiem. Grupa druga udała się do Żagania, gdzie odwiedzili klasztor poaugustiański i jednostkę wojskową. Natomiast grupa trzecia wybrała się do Łęknicy, gdzie zwiedzili Geopark i spacerowali po parku Mużakowskim. Wieczorem odbyła się obiadokolacja i nabożeństwa w różnych kościołach, którym towarzyszyła modlitwa dziękczynna za owocny czas obozu.

/s.J.C./

 
Aktualności | Nasza Prowincja | Apostolstwo | Pójdź za Mną | Grupy Św. Józefa | DDPP | Zgromadzenie | Adresydomów | Księga gości | Kontakt
© Zgromadzenie Sióstr Świętego Józefa, CSSJ. Prowincja Tarnowska św. Józefa - Opiekuna Kościoła świętego.