Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

«« powrót

Witaj Święty Mikołaju!

9 grudnia 2023

Dzieci  z  radością  przygotowały  się  na  to  spotkanie.  Tuż  przed  przyjazdem  wraz z   rodzicami  i Wolontariuszami   Parafialnego   Oddziału   Caritas  z  Parafii  Św.  Rodziny w Tarnowie przygotowali baner „Witaj Święty Mikołaju” i ozdobiły go odrysowując swoje ręce i podpisując je oraz wspólnie wykonali łańcuch na choinkę dla dobroczyńców. Kiedy wszystko było przygotowane wszyscy wyszli przed kościół Św. Rodziny i tu zobaczyli przyjeżdzającego Św. Mikołaja. Było wielkie zaskoczenie i zdziwienie, że Św. Mikołaj przyjechał takim dużym samochodem – ciężarówką - jak mówiły dzieci w wywiadzie do Radia RDN Małopolska.

Po przywitaniu i krótkiej rozmowie Gość wraz dziećmi śpiewał piosenki, pozowali do  wspólnych zdjęć a z Aniołkiem dzieci ubrały choinkę przygotowanym przez nich łańcuchem.     Punktem kulminacyjnym było rozdanie 70 paczek dla zaproszonych dzieci. Obdarowane zostały również osoby przechodzące koło kościoła Św. Rodziny.

Obok paczek dzieci mogły wejść do kabiny samochodu i tam zapoznać się z działaniem pojazdu – oczywiście nie brakło radości z naciśnięcia klaksonu.

Pomysł na to, iż Św. Mikołaj przyjechał do dzieci takim dużym samochodem zrodził się z braku funduszy na bogatsze paczki. Jedna z Wolontariuszek jeździ takimi samochodami zawodowo i to Ona była pomysłodawczyniom tego przedsięwzięcia. Wolontariusze POC chcieli  sprawić dzieciom frajdę. I udało się.

Natomiast paczki zostały zrobione dzięki życzliwości Firmy ”Good Snack” Sp. ZO.O. „producent chrupek kukurydzianych i przekąsek” z Dąbrowy Tarnowskiej, Zespołowi „Kawiarenka na Pięterku” oraz osób indywidualnych i wspaniałej 89 letniej seniorce s. M. Gaudencji Motyka ze Zgromadzenia Sióstr Świętego Józefa z Tarnowa, która chętnie dzieli się swym doświadczeniem kulinarnym i życiowym z Wolontariuszami POC przy Parafii Św. Rodziny.

 Zespół „Kawiarenka na Pięterku” w dniu 26 listopada 2023 roku zorganizował kiermasz ciast, do którego włączyło się sporo osób, m.in. s. M. Gaudencja upiekła ciasteczka. Jej postawa była inspiracją i zachętą dla innych, że wiek nie przeszkadza w wykazaniu się swoimi zdolnościami. Dochód w całości Zespół „Kawiarenki na Pięterku” przekazał Wolontariuszom  Parafialnego Oddziału Caritas z Parafii Św. Rodziny w Tarnowie na zrobienie paczek dla dzieci.

Ten dzień radości będzie zapewne trwał długo we wspomnieniach uczestników powyższego spotkania.

Całość wydarzenia koordynowała s. M. Annes Rozum CSSJ.

Wolontariusze POC z Parafii Św. Rodziny w Tarnowie w imieniu dzieci i ich bliskich składają serdeczne Bóg zapłać WSZYSTKIM DOBROCZYŃCOM  wraz modlitwą o potrzebne dary Boże.

/s.A.R./

 
Aktualności | Nasza Prowincja | Apostolstwo | Pójdź za Mną | Grupy Św. Józefa | DDPP | Zgromadzenie | Adresydomów | Księga gości | Kontakt
© Zgromadzenie Sióstr Świętego Józefa, CSSJ. Prowincja Tarnowska św. Józefa - Opiekuna Kościoła świętego.