Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

«« powrót

Jubileusz 50.lecia posługi Sióstr Świętego Józefa w Domu Księży Biskupów Pomocniczych w Tarnowie.

18 września 2021

Dnia 09.09.2021 r. o godz. 16.00 miała miejsce dziękczynna Msza Święta za 50 lat posługi Sióstr Świętego Józefa w Domu Księży Biskupów Sufraganów Diecezji Tarnowskiej.

Dzisiejszy Jubileusz 50.lecia istnienia placówki zakonnej Zgromadzenia Sióstr Świętego Józefa przy Domu Księży Biskupów Pomocniczych w Tarnowie to dobra okazja do wdzięczności Bogu za dar Kościoła Tarnowskiego i Jego Pasterzy, za prezbiterów i Lud Boży. To też dzień wdzięczności za osobę św. ks. Zygmunta i za dar sióstr Józefitek, które ochotnym sercem kontynuują misję swego Założyciela, wpatrzone w cichą i pokorną osobę św. Józefa, który jako pierwszy z mężczyzn na świecie trzymał Ciało Chrystusa w swoich dłoniach. To właśnie w tym domu, duch św. ks. Zygmunta jest wciąż bardzo żywy i widoczny w posłudze, modlitwach i trosce codziennej sióstr …

Daje się zauważyć jeszcze jeden ważny aspekt józefickiej obecności w tym domu. To modlitwa, która nieustannie zanosiły i zanoszą w intencjach tych, Którzy budowali i budują ten dom. Na drogach józefickiej posługi spotkały: ks. bpa Karola Pękalę; ks. bpa Piotra Bednarczyka; ks. bpa Józefa Gucwę, ks. bpa Władysława Bobowskiego, ks. bpa Jana Styrnę, ks. bpa Stanisława Budzika, ks. bpa Wiesława Lechowicza, ks. bpa Andrzeja Jeża, ks. bpa Jana Piotrowskiego, ks. bpa Stanisława Salaterskiego, ks. bpa Leszka Leszkiewicza, ks. bpa Artura Ważnego i ks. abpa Henryka Nowackiego („Rys historyczny początków posługi Sióstr Świętego Józefa w domu Księży Biskupów Pomocniczych w Tarnowie i krótki zapis ich dalszych dziejów…” ).

Eucharystię w kaplicy Domu sprawowali Pasterza Kościoła związani z Domem Biskupów Pomocniczych. Głównym celebransem był Ordynariusz Diecezji ks. bp Andrzej Jeż, który wygłosił także homilię nawiązując do Ewangelii z dnia. Pasterz Kościoła Tarnowskiego podziękował na ręce Matki generalnej Jany Przetak oraz Przełożonej prowincjalnej s.M. Antonii Piekarz za ofiarną posługę sióstr w tym Domu: s. Ryty, s. Kunegundy, s. Stelli, s. Marceliny, s. Benedykty, s. Emiliany, s. Apolonii, s. Baptysty, s. Gonzagi, s. Karoliny, s. Irenei, s. Innocenty, s. Almy, s. Salezji, s. Honoraty, s. Jolenty, s. Jacenty, s. Gaudencji, s. Doroty, s. Gwalberty, s. Liliany i s. Floriany.

Niech Bóg będzie uwielbiony za 50 lat posługi sióstr w tym Domu.

lk

 
Aktualności | Nasza Prowincja | Apostolstwo | Pójdź za Mną | Grupy Św. Józefa | DDPP | Zgromadzenie | Adresydomów | Księga gości | Kontakt
© Zgromadzenie Sióstr Świętego Józefa, CSSJ. Prowincja Tarnowska św. Józefa - Opiekuna Kościoła świętego.