Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

«« powrót

Bogu niech będą dzięki!

16 października 2023

W dziękczynieniu Dobremu Bogu za 25 lat posługiwania Sióstr w Rabce uczestniczyły Przełożona generalna Matka Wanda Matysik i Przełożona Prowincji Tarnowskiej s. M. Antonia Piekarz wraz z Siostrami z Zarządu generalnego i prowincjalnego oraz Siostry, które posługiwały w tym miejscu na przestrzeni 25 lat. Centralnym wydarzeniem była celebracja uroczystej Eucharystii o g. 12.00 koncelebrowana przez Proboszcza Parafii ks. kanonika Dariusza Pacula, ks. Rafała Gudwańskiego dyrektora domu rekolekcyjno-wypoczynkowego „Betania” w Rabce oraz o.Albert Drożyński OFM.
W czasie homilii Ks. Proboszcz zarysował w skrócie historię przybycia i formy posługiwania Sióstr wobec chorych w szpitalu, ubogich i samotnych po domach, dzieci i młodzieży w szkole i parafiach. Szczególną wdzięczność wyraził Siostrom za troskę o parametry liturgiczne w parafii: uszyte szaty liturgiczne, bieliznę kielichową i obrusy ołtarzowe. Na zakończenie Liturgii Przełożona Wspólnoty w Rabce s. M. Ignis Flis podziękowała ks. Proboszczowi za lata owocnej współpracy jak również zwróciła się do zgromadzonych na Eucharystii ze słowami wdzięczności za wszelkie otrzymywane dobro i dobrą współpracę w miejscach posługiwania Sióstr (szkoła i szpital). Siostra zaprosiła obecnych do pozostania w kościele i obejrzenia montażu słowno-muzycznego o św. ks. Zygmuncie, który przygotowała wraz z młodzieżą. Młodzież pięknie przedstawiła krótką refleksja o życiu Założyciela Zgromadzenia ubogacając ją symboliką gestów i znaków oraz pięknym śpiewem i grą na instrumentach. Siostra Prowincjalna Antonia na zakończenie podziękowała s. M. Ignis i młodzieży za zaangażowanie w piękno Liturgii i przygotowanie tego montażu oraz skierowała słowa wdzięczności do wszystkich sióstr, które przez świadectwo modlitwy, ofiarnej pracy i cierpienia tworzyły historię tego miejsca. Dalsza część świętowania odbyła się w radosnej atmosferze w domu rekolekcyjno-wypoczynkowym „Betania”, którego dyrektor ks. Rafał wspiera wspólnotę józeficką swoją posługą.

Wszystkim wspierających Siostry duchowo i materialnie - Deo gratias!

 
Aktualności | Nasza Prowincja | Apostolstwo | Pójdź za Mną | Grupy Św. Józefa | DDPP | Zgromadzenie | Adresydomów | Księga gości | Kontakt
© Zgromadzenie Sióstr Świętego Józefa, CSSJ. Prowincja Tarnowska św. Józefa - Opiekuna Kościoła świętego.