Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

«« powrót

DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI W TUCHOWIE

11 października 2017

            Na zaproszenie odpowiedziało wiele grup zorganizowanych ze szkół w  Siedliskach, Pleśnej, Mesznej Opackiej i z Tuchowa (Szkoła Podstawowa i Liceum Ogólnokształcące) a także osoby prywatne.

            Odwiedzający rozpoczynali swoją „wędrówkę” w kaplicy domowej, gdzie s. Stefania Jaworska, rodowita Tuchowianka, krótko zapoznawała młodzież ze Zgromadzeniem Sióstr Świętego Józefa (Patronami Zgromadzenia oraz charyzmatem), proponując na koniec, poza chwilą modlitwy, ucałowanie relikwii św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego, Założyciela Zgromadzenia. W innym zaś miejscu s. Marcina Kapustka, referentka powołaniowa Prowincji prezentowała działalność duszpasterską, zachęcając młodzież do korzystania z różnych form ewangelizacji.

            Następnie każda grupa zwiedzała Niepubliczne Przedszkole prowadzone przez siostry oraz Dom Pogodnej Jesieni, a w nim świetlicę, salę terapii zajęciowej, salę rehabilitacji i pokoje osób leżących z wyposażoną w nowoczesny sprzęt łazienką.

            W części zakonnej otworzyły się przed uczestnikami tego Dnia drzwi klauzury, kaplicy sióstr, gdzie czekał na nich Jezus Eucharystyczny oraz rozmównica, kapitularz, dormitarz i refektarz zakonny, czyli jadalnia. W tym dniu odwiedzający mogli zobaczyć klasztor od wewnątrz, zapoznać się z życiem sióstr zakonnych i w ten sposób bardziej zrozumieć dewizę i hasło Zgromadzenia Sióstr Świętego Józefa: „Serce przy Bogu, ręce przy pracy” oraz zakosztować co nieco z zakonnej kuchni.

            Korzystając z okazji p. Zdzisława Krzemińska - Prezes Fundacji Dzieło Miłosierdzia Im. Św. Ks. Zygmunta Gorazdowskiego - działającej od 4 lat przy DPJ, zachęcała gości do włączenia się w ideę wolontariatu. Pani Prezes tak oto przedstawiała dotychczasową działalność: „Jeżeli fascynuje Was człowiek, to tu jest to miejsce i ten czas, nie zwlekajcie! My potrzebujemy Waszego czasu, serca i Waszych rąk!”        

W intencji uczestników Dnia Drzwi Otwartych oraz składanych próśb odprawiona zostanie Msza święta dnia 22 października 2017 roku o godzinie 10.30. Zapraszamy!

 

http://tarnow.gosc.pl/doc/4243229.Potrzebujemy-Waszego-czasu-serca-i-rak

 

http://tarnow.gosc.pl/gal/spis/4243235.Dzien-otwartych-drzwi-u-jozefitek

 

http://dpjtuchow.webd.pl/

 

 
Aktualności | Nasza Prowincja | Apostolstwo | Pójdź za Mną | Grupy Św. Józefa | DDPP | Zgromadzenie | Adresydomów | Księga gości | Kontakt
© Zgromadzenie Sióstr Świętego Józefa, CSSJ. Prowincja Tarnowska św. Józefa - Opiekuna Kościoła świętego.