Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

«« powrót

125 lat posługi dzieciom i młodzieży Sióstr Józefitek na krośnieńskiej ziemi!!!

20 czerwca 2024

Na uroczystości jubileuszowe zostały zaproszone wszystkie Siostry, które na przestrzeni lat pracowały w Krośnie współtworząc tamtejszą Wspólnotę, przedstawiciele władz Zgromadzenia i Miasta Krosna, dyrektorzy urzędów i instytucji współpracujących z Siostrami w prowadzonych dziełach, współpracownicy, wychowankowie i absolwenci wraz z ich rodzinami oraz dobroczyńcy.

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 10.30. w kościele oo. Franciszkanów, u stóp Maki Bożej Murkowej, dziękczynną Eucharystią , której przewodniczył i słowo wygłosił ks. Bp. Krzysztof Chudzio. Do głębokiego przeżycia spotkania z Bogiem na modlitwie przyczynili się wszyscy zaangażowani w liturgię. Byli to Pracownicy Domu Dziecka i Przedszkola oraz Wychowankowie tych instytucji, a piękny śpiew przygotowała s. Efraima wraz z Siostrami Józefitkami. Pod koniec uroczystej celebracji s. Prowincjalna Antonia Piekarz podziękowała biskupowi oraz współcelebrującym kapłanom za modlitwę i obecność. Po Mszy św. uczestnicy liturgii oraz zaproszeni goście przeszli do Auli Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Krośnie. Tam przywitali wszystkich prowadzący Basia i Kacper oraz zaprosili na przedstawianie pt.: ”Jak święty Józef uratował ochronkę w Krośnie” w wykonaniu rodziców i dzieci z Przedszkola prowadzonego przez Siostry, w reżyserii s.M. Michaeli Hanaka – dyrektora Przedszkola. Scenariusz napisała  pani Kinga Żychowska. Po pięknym ukazaniu Opieki św. Józefa nad potrzebującymi i siostrami, wszyscy zostali zabrani w podróż historyczną związaną z przybyciem i posługą Sióstr Józefitek na ziemi krośnieńskiej przedstawioną w prezentacji przygotowanej przez p. Krzysztofa Antosza we współpracy z Siostrami. Po tym nastąpiły podziękowania. Głos zabrała s. Prowincjalna Antonia Piekarz, Pan Prezydent Miasta Krosna Piotr Przytocki oraz Pani Marta Rymar, dyrektor Muzeum Rzemiosła w Krośnie.

Kolejny punkt Jubileuszu to obiad i piknik z wieloma atrakcjami m.in. dmuchańce, trampoliny, wodzirej, wata cukrowa, lody, popcorn, kiełbaski z grilla itp.

Ważnym i wzruszającym momentem tego dnia były spotkania Sióstr i byłych wychowanków, którzy przyjechali z rodzinami,  aktualnych wychowanków Domu Dziecka, byłych i aktualnych pracowników zarówno Domu Dziecka, jak i przedszkola. Świetnie się bawili również przedszkolaki z rodzicami i rodzeństwem.

Siostry Józefitki dziękują serdecznie  Wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tej uroczystości: Radzie Rodziców Przedszkola, Pracownikom obu dzieł, Wychowankom i Darczyńcom, którzy jubileuszowe świętowanie w różnych wymiarze.

DEO GRATIAS!!!

/s.A.N./

 
Aktualności | Nasza Prowincja | Apostolstwo | Pójdź za Mną | Grupy Św. Józefa | DDPP | Zgromadzenie | Adresydomów | Księga gości | Kontakt
© Zgromadzenie Sióstr Świętego Józefa, CSSJ. Prowincja Tarnowska św. Józefa - Opiekuna Kościoła świętego.